Aktualności
Drodzy klienci, jutro (31.12.2019 r.) nasz sklep będzie czynny od 9.00 do 14.00. Zapraszamy na zakupy.
2019-12-30
GODZINY OTWARCIA SKLEPU W TORUNIU W DNIU 15.12.2019 r. (NIEDZIELA)
2019-12-10
W tym roku i my mamy obniżkę na Black Friday. Tylko w najbliższy piątek (29.11.2019 r.) 10% na zakupy w naszym sklepie.* * obniżka nie dotyczy asortymentu na zamówienie.
2019-11-29
W DN. 31.12.2018 (PONIEDZIAŁEK) SKLEPY KONICZYNKA CZYNNE BĘDĄ W GODZ. 9-14. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
2018-12-28
SZANOWNI KLIENCI, PRAGNIEMY POINFORMOWAĆ IŻ DZIEŃ 24. GRUDNIA 2018 JEST W NASZEJ FIRMIE DNIEM WOLNYM OD PRACY. SERDECZNIE ZAPRASZAMY PAŃSTWA OD DN. 27. GRUDNIA 2018
2018-12-21
W DN. 16.12.2018 (NIEDZIELA) SKLEPY KONICZYNKA CZYNNE BĘDĄ W GODZ. 10-14. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
2018-12-03

Polecamy

Konserwacja wykładzin

Zasady użytkowania i konserwacji wykładzin PVC i wykładzin dywanowych.

 WYKŁADZINA PCV :   

  Elastyczne wykładziny podłogowe, stosowane jako warstwa wierzchnia w pomieszczeniach obiektowych i mieszkalnych charakteryzują się wysoką trwałością i dużą odpornością na ścieranie. Jednak wielka rozmaitość zastosowań w różnym stopniu naraża wykładzinę na kontakt z brudem i piaskiem, a także z substancjami mogącymi wywołać poplamienie. Stosowanie zabezpieczeń ma na celu ochronę przed powstaniem trwałego zabrudzenia powierzchni i ułatwienia bieżącego utrzymania w czystości. Pokrywając wykładziny warstwą środka konserwującego, a następnie uzupełniając konserwację w miarę zużycia zamkniemy dostęp do powierzchni wykładziny i dzięki temu ochronimy ją przed wnikaniem zabrudzenia.  

 

 KONSERWACJĘ WYKŁADZIN PCV  możemy podzielić na:

 

 - pierwszą; (należy przystąpić niezwłocznie po zakończeniu wszystkich prac montażowych). Przed konserwacją wykładzinę należy wyczyścić preparatem do czyszczenia wykładzin firmy "SUCITESA" np. "AQUAGEN DC" lub "LIBERTY", a następnie nałożyć minimum dwie warstwy odpowiedniego środka do konserwacji np. "POLYLOCK" lub "CORRIDOR GLOSS S730" (połysk do posadzek lakierowanych) lub "CORRIDOR SHINE S750" (mat do posadzek z wykładzin homogenicznych) lub innym o podobnym składzie chemicznym.

 

- bieżącą; Zakonserwowana wykładzina wymaga bieżącej pielęgnacji polegającej na zamiataniu i odkurzaniu, a także myciu roztworem zimnej wody i odpowiedniego środka do bieżącej pielęgnacji np. "AQUAGEN IC", "POLYDET", "POLYBUZ", "CORRIDOR DAILY S780" lub innym o podobnym składzie chemicznym (do rozcieńczania preparatu używać wyłącznie zimnej wody).

 

 - okresową; Ponieważ podłoga w pomieszczeniu nie jest użytkowana równomiernie, w miejscach większej eksploatacji np. na ciągach komunikacyjnych nałożona konserwacja zużywa się szybciej, niż w miejscach słabiej używanych. Częściowo zużytą konserwację można wypolerować (polerki 2000 obrotów)natomiast przy stanie dużego zużycia należy ją odnowić. W tym celu starą powłokę należy usunąć przy pomocy środka do gruntownego mycia a następnie zmyć kilkakrotnie czystą wodą. Po wyschnięciu podłogi nanieść nowe warstwy środka konserwującego (np. POLYLOCK, CORRIDOR GLOSS lub CORRIDOR MAT.

 

 Z uwagi na konieczność użycia odpowiednich urządzeń np. szorowarek do zmywania, odkurzaczy wodnych do zbierania wody, polerek do polerowania i zapiekania środka konserwującego zaleca się POWIERZENIE TEJ CZYNNOŚCI FFIRMOM WYSPECJALIZOWANYM I POSIADAJĄCYM ODPOWIEDNI SPRZĘT DO KONSERWACJI WYKŁADZIN.  

 

 USUWANIE PLAM Z WYKŁADZINACH PCV :

Rodzaj zabrudzenia

Sposób czyszczenia

atrament, pomidor, musztarda, krew, mocz

nanieść na plamę rozcieńczony wybielacz, kilka kropel amoniaku lub octu, pozostawić do czasu rozpuszczenia zabrudzenia, a następnie spłukać wodą

smar, farba, ślady gumy, tłuszcze

 

na plamę nanieść benzynę ekstrakcyjną, a następnie spłukać wodą

długopis lub pisak

 

plamę usunąć za pomocą spirytusu

rdza

nanieść środek przeciwrdzowy lub kwas szczawiowy, a następnie spłukać wodą

plamy po papierosach

 

na plamę nanieść kilka kropel alkalicznego środka czyszczącego, a następnie zmyć ciepłą wodą

Owoce

 

zmyć 5% roztworem kwasu solnego

Zanieczyszczenia spowodowane w/w środkami wymagają natychmiastowego działania niedopuszczającego do wniknięcia substancji w głąb struktury wyrobu.

 

 WYKŁADZINA DYWANOWA:  

 WYKŁADZINA DYWANOWA prawidłowo użytkowana winna służyć nam przez wiele lat, by tak się stało winniśmy przestrzegać kilku podstawowych zasad: 

 

• nie dopuszczać do nadmiernego zabrudzenia i poplamienia,  

 

• używać sprawdzonych i pewnych środków do czyszczenia i pielęgnacji,

 

 • regularnie odkurzać,  

 

• natychmiast usuwać plamy i ślady po rozlanych płynach,

 

 • stosować metodę czyszczenia na mokro (pranie podciśnieniowe- wykonywane przez    specjalistyczną firmę).  

 

USUWANIE PLAM Z WYKŁADZIN DYWANOWYCH:

Rodzaj zabrudzenia

sposób czyszczenia środek czyszczący i metody czyszczenia

pasta do butów, masło, tłuszcz ,smoła , pasta do podłogi, pasta do zębów

Szampon do dywanów, Rozpuszczalnik do usuwania plam, Proszek do prania, 70% roztworu alkoholu, Zmywacz do paznokci, Terpentyna

musztarda, jajko, śmietana, majonez ,kakao ,czekolada

Ciepła woda, Zimna woda, Bibuła absorpcyjna i gorące żelazko

sadza

Proszek absorbcyjny

ślady wypalenia

Zeskrobanie paznokciem ,Starcie papierem ściernym

soki, napoje, owoce

5%roztworu amoniaku

Zanieczyszczenia spowodowane w/w środkami wymagają natychmiastowego działania niedopuszczającego do wniknięcia substancji w głąb struktury wyrobu.

 

 UWAGA!!  

Stały kontakt wykładziny z czarną lub kolorową gumą spowoduje zabarwienie powierzchni wykładziny, podkładki np. pod meble, maty z gumy należy wymienić na białe lub wykonane z innego materiału.  

 

Opracowano na podstawie materiałów firmy "Gamrat", "Tarkett" oraz doświadczenia nabytego w trakcie realizacji tego rodzaju prac.  

banner_stopka2_332

 

gazela_ikona_380_01

 

 

df_2014_567_02

Ta strona wykorzystuje pliki cookies w celu gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu. Istnieje możliwość wyłączenia tego mechanizmu w dowolnym momencie w ustawieniach przeglądarki.


Koniczynka Sp. z o.o. / ul. M. Skłodowskiej-Curie 61 / 87-100 Toruń

tel. (56) 655 35 40 / e-mail: koniczynka@koniczynka.com.pl

Copyright © 2017 Koniczynka - Design & Engine - strony www - FineCMS.pl
Odwiedzin na stronie: 724367